Trening słuchowy – Warszawa

chłopiec z słuchawkami

Trening słuchowy Tomatisa – Warszawa

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów, który pozwala nam lepiej poznawać świat i kontrolować to, co dzieje się wokół. Mając tego świadomość, już od najmłodszych lat chcemy wspierać dzieci w lepszym wykorzystaniu słuchu, jego potencjału w pełni, co gwarantuje wydajniejszą naukę czy dłuższe skupianie uwagi. Rewolucyjną i nowoczesną metodą o udowodnionej skuteczności jest tutaj trening słuchowy Tomatisa. W Warszawie korzysta już z niego wiele osób, a rodziców z Targówka zapraszamy serdecznie do nas.

Trening słuchowy jest odpowiedni dla całej rodziny, także dla młodzieży i dorosłych, zwłaszcza tych, u których zdiagnozowano ADHD, autyzm, trudności emocjonalne oraz społeczne. Nie jesteś pewien, czy trening słuchowy jest odpowiedni dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły.

Na czym polega trening słuchowy w Warszawie?

Trening słuchowy polega na uczestniczeniu w seansach słuchowych. Są one opracowywane indywidualnie dla każdego pacjenta, po tym, jak w czasie diagnozy poznamy jego problemy, oczekiwania. Odbywa się to na podstawie wywiadu, zebranych opinii, historii choroby, ale często też testu uwagi słuchowej TLTS. Mając tak bogatą wiedzę na temat danego pacjenta, jesteśmy w stanie zaplanować dla niego seanse słuchowe w fazie biernej (samo słuchanie) oraz aktywnej (z czytaniem, przetwarzaniem i korygowaniem głosu mówiącego).

Każdorazowo indywidualnie opracowujemy trening słuchowy Tomatisa, aby dopasować go do oczekiwań i potrzeb pacjenta. W ten sposób możemy jak najlepiej przygotować seanse słuchowe, a także zaplanować częstotliwość i intensywność seansów, żeby osiągnąć najlepsze efekty.

Jakie efekty daje trening słuchowy Tomatisa?

Jeżeli interesuje Cię Tomatis, w Warszawie możesz skorzystać z treningu słuchowego w naszym centrum. Specjalizujemy się w diagnostyce, opracowywaniu oraz wdrażaniu seansów dla pacjentów w każdym wieku. Jakich efektów możesz oczekiwać? Na bilansie podsumowującym ocenimy postępy i ustalimy, czy dalsza terapia jest potrzebna. Do najważniejszych efektów zalicza się poprawa pamięci, koncentracji, lepsze komunikowanie się, artykulacja, poprawa zachowań społecznych, większa pewność siebie, radzenie sobie z emocjami i efektywna nauka języków obcych.

Zapraszamy na konsultacje z terapeutami wyspecjalizowany w treningu Tomatis. W Warszawie cieszymy się dobrymi opiniami wśród pacjentów i słyniemy z zaangażowania oraz profesjonalizmu. Zapewniamy również terapię sensoryczną  oraz terapię pedagogiczną, które idealnie wspomogą trening słuchowy.