Sensoplastyka

Na czym polega sensoplastyka?

Są to plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci i młodzieży. Podczas zajęć stymulowane są wszystkich zmysłów. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle dziecka. Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.
Sensoplastyka ma znaczący wpływ na rozwój dzieci, szczególnie w aspektach:

  • wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni jaka ich otacza,
  • dba o usprawnienie ruchowe,
  • wspiera holistyczny rozwój zmysłów,
  • wpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
  • poprzez wspólne działania pogłębia nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – buduje w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie własnej wartości.

Sensoplastyka w Warszawie – dlaczego my?

Jeżeli szukasz wartościowych, kreatywnych i wszechstronnie rozwijających zajęć z sensoplastyki w Warszawie, zapraszamy do nas. Na Targówku, w dogodnej dla rodziców lokalizacji mieści się nasz ośrodek wspierania dzieci. Dbamy o dobrą atmosferę i atrakcyjność zajęć, dzięki czemu dla najmłodszych są one nie tyle formą terapii, co doskonałą zabawą.

Na zajęciach korzystamy wyłącznie z bezpiecznych, certyfikowanych produktów, które spokojnie mogą być używane przez najmłodszych – oczywiście zawsze pod naszym nadzorem. Oprócz swobodnej pracy własnej jest to także praca pod opieką terapeuty dziecięcego, który dba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, aby przyniosły dzieciom jak najwięcej korzyści.

Znaczenie sensoplastyki dla rozwoju dziecka

Sensoplastyka jest ukierunkowana na wszechstronny rozwój zmysłów i w ogromnym stopniu wpływa na sensorykę. Ale nie tylko. Podczas ugniatania, formowania, dotykania różnych mas, produktów o wielu fakturach i strukturach, dziecko uczy się. Uczy się również zabawy w grupie, współdziałania, dzielenia się, eksperymentowania. Krótko mówiąc, odbywa swoisty rodzaj treningu umiejętności społecznych, a także zaspokaja swoją ciekawość świata.

Zapraszamy na wartościowe zajęcia terapeutyczne bazujące na nauce i świetnej, nieskrępowanej zabawie, która pobudza wyobraźnię. Nie jest to jedyna forma terapii, jaką proponujemy, dlatego możesz też skorzystać z innych usług terapeutycznych, m.in. z terapii sensorycznej. Chętnie Ci je zaprezentujemy na Targówku – zadzwoń, aby się umówić!
Ważna jest również w tym przypadku terapia ręki, która rozwija sprawność ruchową dłoni dziecka.