Terapia ręki w Warszawie

Na czym polega Terapia Ręki?

Są to zróżnicowane zajęcia mające na celu usprawnianie motoryki małej (precyzyjnych ruchów palców i dłoni) oraz dostarczeniu dłoniom wrażeń dotykowych. Ćwiczenia, najczęściej mające formę zabawy, które przeprowadzane są w trakcie terapii mają rozwijać sprawność ruchową dłoni, kształtować prawidłowy chwyt oraz koordynację pomiędzy dłonią prawą i lewą, aż w ostatniej fazie prowadzić do właściwych wzorców nauki pisania. Terapia Ręki ma na celu przede wszystkim usprawnianie tzw. motoryki małej tj.:

  • wspomaganie precyzyjnych ruchów rąk;
  • poprawę umiejętności chwytu;
  • wyuczenie świadomego przekraczania linii środkowej ciała;
  • poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej;
  • rozwinięcie wrażliwości dotykowej;
  • wzmocnienie koncentracji.

Terapia ręki w Warszawie – diagnoza i leczenie

Kompleksowa terapia ręki w Warszawie jest skierowana do dzieci i młodzieży, które mają problemy z motoryką małą. Poprzez rozpoznanie, a następnie wdrożenie planu terapeutycznego, udaje się wypracować wzmocnienie i zwiększenie sprawności w tym obszarze. Chodzi głównie o poprawę chwytu, napięcia, usprawnienie pracy nadgarstka i palców. Jednak w błędzie byłby ten, kto twierdzi, że są to zajęcia grafomotoryczne i prace stolikowe ukierunkowane wyłącznie na dłoń. Tak naprawdę praca dotyczy całego ciała, w tym ręki już na wysokości obręczy barkowej. Często wymaga też dodatkowej konsultacji np. z ortopedą.

Diagnoza, którą stawiamy opiera się na rozpoznaniu, czy występuje prawidłowe napięcie mięśni, czy dziecko przybiera prawidłową postawę ciała, jak trzyma przedmioty w dłoni i jak orientuje się w przestrzeni. Jest to praca wielowymiarowa, wymagająca cierpliwości, wiedzy i skrupulatności niezbędnych do postawienia diagnozy i rozpoczęcia terapii ręki.

U nas skorzystasz z fachowej, wielotorowej pomocy specjalistów, która bazuje na różnych metodach terapeutycznych. Czasem terapia zakłada wykorzystanie kilku metod, np. dodatkowo spersonalizowanej terapii pedagogicznej. Zawsze indywidualnie dobieramy plan leczenia i kontrolujemy jego przebieg, uwzględniając rodzaj i skalę problemów u danego podopiecznego.

Jeżeli masz pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Chętnie na nie odpowiemy i wyjaśnimy szczegółowo, czym jest terapia ręki i jakie efekty przynosi. W naszej placówce znajdują się wykfalifikowani i profesjonalni psychoterapeuci dziecięcy, którzy udzielą wszelkiej pomocy oraz wsparcia.